irlanda Vizesi

Önemli Uyarılar:


1-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundadırlar.
2-LACİVERT (Normal) YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlardan
vize istenmektedir!! (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)
3-Tüm vize başvurularınızda Lütfen Pasaportunuzda boş vize sayfasının bulunmasına-- 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün imzalı ve pasaport temdit süresinin en az 6 ay olmasına dikkat ediniz. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız
4-Vize başvuru formları İngilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak, okunaklı--büyük harflerle doldurulmalı; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.Eksik evrak ile yapılan başvurular yada başvuru formunun eksik doldurulmuş olması durumunda başvurular işleme alınmamaktadır. (Vize başvuru formu için tıklayınız)
5- İstanbul İrlanda Fahri Konsolosluğu vize bölümü hafta içi her gün 09.30—12.00 saatleri arasında vize başvurularını kabul etmekte ve Ticari vize müracaatları olarak 7 gün ---Turistik vize müracaatları ise yaklaşık 5-6 hafta da sonuçlanmakta ve başvurular şahsen yapılmaktadır.
6- Elçilik başvuru sırasında istenen tüm evrakların Yeminli Tercümandan onaylı İngilizce tercümelerini istemektedir. Evraklar mutlaka okunaklı olmalıdır.
7-Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması
ve bayram - yılbaşı- sömestr-fuar-paskalya-dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı önemle hatırlatırız.

BİZE ULAŞIN
vize başvuru

İletişim
vize başvuru

Formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Adres:

Nenehatun cad. 67 / 1 Çankaya Ankara

Çalışma Saatleri:

Pazartesi - Cuma 09:00 & 19:00 arasında

Cumartesi 10:00 & 15:00 arasında

Telefon:

+90 (312) 439 97 39